III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024 r.

2024-04-14

1. Dzisiaj, w III Niedzielę Wielkanocy, obchodzimy Niedzielę Biblijną. Zachęcamy, aby każdy w nadchodzącym tygodniu codziennie odczytał dowolny fragment Pisma Świętego.
2. We wtorek o godz. 19.00 Msza Święta przy ołtarzu św. Szarbela, Rafki, Hardiniego i bł. Stefana.
3. Nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy, tj. Mikołaj Głodowski, Wiktoria Kucach, Filip Komorski, Maciej Cybulski, odnieśli wielki sukces na diecezjalnym konkursie biblijnym w Toruniu pt. „Czytam Pismo Święte” – Nowy Testament, Ewangelia wg św. Mateusza. W konkursie na wszystkich etapach wzięło udział ponad 2000 uczniów. Wspomnianym uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.  4. Dziś (w niedzielę) po Mszy świętej o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
5. Spotkanie dla rodziców z dziećmi, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się za tydzień w niedzielę 21 kwietnia po Mszy o godz. 11.30.
6. Wyjazd pielgrzymów w Sudety, w czwartek o godz. 23.00 z przed kościoła. Prosimy o punktualne przybycie.
7. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 17.00, rozpocznie się w naszej parafii dobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wszystkich wiernych do skorzystania z tego czasu łaski. Dyżur adoracyjny w poszczególnych godzinach pełnią: po Mszy do g. 19.00 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, od 19.00 Wspólnota Domowego Kościoła, od 20.00 Rycerze Kolumba, od 21.00 Ruch Rodzin Nazaretańskich i Krąg Miłosierdzia, od 22.00 Róże Różańcowe do godziny 24. Od godziny 6.00 będziemy kontynuować czas adoracji. Zachęcamy wszystkich parafian do nawiedzenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja zostanie zakończona przed Mszą godz.. 17.00.
8. Dziękujemy za ofiary złożone dziś podczas kolekty gospodarczej.
9.  Nowy numer tygodnika  Niedziela, dostępny pod chórem w cenie 10 zł.
10. W tym tygodniu, pożegnaliśmy naszą parafiankę Barbarę Maćkowską. Wieczny odpoczynek…