II Niedziela Adwentu
09.12.2018r.

• W Liturgii Kościoła w tym tygodniu w czwartek wspominamy św. Łucję Dziewicę i Męczennicę, a w piątek św. Jana od Krzyża
  • W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza.
  • Dziś, zgodnie z zapowiedzią, po Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  • Dziękujemy Panu Romanowi Ciesielskiemu za przygotowanie wystroju adwentowego w naszej świątyni.
  • Msze święte roratnie w naszej parafii odprawiane w tygodniu w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 7. We wtorki i czwartki
    o godzinie 17 Msze święte Adwentowe z procesją z lampionami
    . Na te Msze Święte przynosimy świece, lampiony.
  • We wtorek po Mszy Świętej o godzinie 18 zebranie Rycerzy Kolumba – zapraszamy wszystkich braci.
  • W środę po Mszy Świętej o godzinie 17 tradycyjna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek po Mszy Świętej o godzinie 17 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy ósmoklasistów, a w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej
    o godzinie 17 spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej.
  • Również w piątek o godzinie 19 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie
    z choroby nowotworowej.
  • Intencje Mszalne na przyszły rok można zamawiać do końca roku bezpośrednio po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
  • Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 23 lutego do 2 marca przyszłego roku koszt wyjazdu ok. 4000 zł. Osoby, które chciały by wziąć udział w tej pielgrzymce bardzo prosimy o zapisywanie się w zakrystii bezpośrednio po Mszy Świętej lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy włączyli się w akcje przygotowania prezentu dla podopiecznych Brodnickiego Domu Pomocy Społecznej, zostało jeszcze troszkę chmurek na naszym drzewku adwentowym, zachęcamy innych do włączenia się w akcję. Przygotowane prezenty przynosimy do zakrystii lub do biura parafialnego w godzinach urzędowania do 16 grudnia (przyszła niedziela).
  • Spowiedź adwentowa przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego
    z udziałem kapłanów z naszego dekanatu 19 grudnia od 9-10 i od 16-18
    z przerwą na Msze Świętą o godzinie 17.
  • Pan organista chodzi po domach w naszej parafii z opłatkiem. Prosimy
    o przyjęcie Pana organisty i opłatka na stół wigilijny.
  • Pod chórem u Pana kościelnego do nabycia prasa katolicka w tym między innymi tygodnik niedziela, bombki choinkowe z naszym kościołem w cenie 20 zł, sianko na stół wigilijny, za dobrowolną ofiarę, przygotowane przez Rycerzy Kolumba, a także świece Caritas Wigilijne dzieło pomocy dzieciom świeca mała 7 zł, duża 13 zł, stożek/kula 15zł.