PIELGRZYMKA PARAFIALNA

Termin: 15-16.09.2018

Cena: 350 zł

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 5.00. Wyjazd godz. 5.15 Przejazd do Bydgoszczy. Nawiedzenie parafii Świętych Polskich Braci Męczenników, gdzie 19 października 1984 roku bł. ks. Jerzy Popiełuszko odprawił ostatnią mszę świętą i odmówił różaniec. Następnie przejazd do Górska. Postój pod pomnikiem upamiętniającym porwanie ks. Popiełuszki. Przejazd do Włocławka. Chwila zadumy przy tamie, gdzie 19 października 1984 roku wyłowiono z wody ciało Jerzego Popiełuszki, zamordowanego przez oficerów służby bezpieczeństwa. Następnie zwiedzanie interaktywnego muzeum, które znajduje się w podziemiach wznoszonego od kilku lat Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Warszawy.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Warszawy. Nawiedzenie kościoła pw. św. Stanisława Kostki, gdzie znajduje się grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie miasta: cmentarz na Powązkach, Belweder, Urząd Rady Ministrów, kościół Świętego Krzyża, budynek giełdy, kościół św. Anny, Uniwersytet Warszawski, Plac Marszałka Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Pałac Potockich, Pałac Prymasowski, Pałac Branickich, Bazylika Archikatedralna, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta. Nawiedzenie Centrum Opatrzności Bożej – zwiedzanie Panteonu Wielkich Polaków – miejsca pochówku i upamiętnienia najbardziej zasłużonych polskich patriotów oraz ludzi kultury i nauki. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

CENA OBEJMUJE:

• Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 1 nocleg w hotelu lub pensjonacie ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Ubezpieczenie NNW do 5000 zł.

CENA NIE OBEJMUJE:

• Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 30-40 zł
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 100 zł;

UWAGI:

• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 100 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki.

Zapisy po każdej Mszy Św. W zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.