Domowy Kościół

Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Łączy on w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame, od którego przejął ideał duchowości małżeńskiej, czyli dążenia ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem.
Duchowość małżeńska proponowana w ramach Domowego Kościoła jest realizowana poprzez przyjęcie elementów formacyjnych nazywanych zobowiązaniami – darami.

Celem wspólnoty jest codzienne zapraszanie Boga do życia małżeństwa i rodziny – dzięki temu staje się ona źródłem wzrostu chrześcijańskiego dla wszystkich jej członków. Formacja odbywa się m. in. w trakcie comiesięcznych spotkań w tzw. kręgu – grupie od 4 do 6 małżeństw oraz czasie corocznych rekolekcji.

Jesienią 2012 roku z inicjatywy jednego małżeństwa z naszej parafii i ks. proboszcza Wiesława, została zorganizowana tzw, Niedziela Świadectw co bezpośrednio przyczyniło się zawiązania pierwszego kręgu składającego z 6-ciu małżeństw. Był to wówczas pierwszy krąg w brodnickim dekanacie po kilkunastu latach przerwy. Obecnie w każdej brodnickiej parafii jest co najmniej jeden krąg. Serdecznie zapraszamy do wspólnoty, warto spróbować .


Więcej informacji znajdziesz na:

http://torun.oaza.pl/

https://www.dk.oaza.pl/